• LIFE MEMBERS

    Chris Lomax

    Graham Steel

    Tim Trotter

    Alex Arrighi

    Eoin Johnston

    Col Groves

    John Leon

    Karl Lupton

    Craig Giltrap

    Ian Froggatt

    Greg Hart

    Val Rowlands

    Mick Koellner

    Mark Charter

    Craig Davy

    Chris Long

  • CLUBMAN OF THE YEAR

    1976 - Bill Hoffman

    1977 - Ian Woods

    1978 - Ian Mackintosh

    1979 - John Donald

    1980 - Tony Bevan

    1981 - Hugh McNeilage

    1982 - Mal Crawford

    1983 - Tim Trotter

    1984 - Graham Steel

    1985 - Graham Amos

    1986 - Col Groves

    1987 - Noel Morgan

    1988 - Craig Giltrap

    1989 - John Leon

    1990 - Judy Watling

    1991 - Chris Hickey/Les Clarke

    1992 - Gavin Fensome/Ian Joblin

    1993 - Matt Burke

    1994 - Gavin Fensome

    1995 - Col Groves

    1996 - Jeff Skinner

    1997 - Greg Hart

    1998 - Greg Morrison

    1999 - Graham Steel

    2000 - Jeff Skinner

    2001 - Gary McLean/Pete McIlwain

    2002 - The McIlwain Family

    2003 - Mark Charter

    2004 - Ross & Kerry Butler

    2005 - Karl Lupton/Mick Koellner

    2006 - Chris Long

    2007 - Ross Butler

    2008 - Chris Long

    2009 - John Leon

    2010 - Josh Piercy/Greg Hart

    2011 - Gerry Thompson

    2012 - Hayley Piercy

    2013 - Chris & Jacquie Long

  • BEST & FAIREST - SENIORS

  • BEST & FAIREST - JUNIORS

  • CLUB GAMES - SENIORS

    SENIOR - CLUB GAMES HONOURS

    100 CLUB

    GAMES

    100 1ST GRADE

    GAMES

    200 CLUB

    GAMES

    200 1ST GRADE

    GAMES

    S.Calnan

    M.Burke

    G.Fensom

    T.Short

    M.Thompson

    S.Hickey

    M.Koellner

    R.Tremayne

    B.Rippon

    I.Woods

    J.Coote

    G.Hayes

    S.Preston

    M.McGregor

    R.Lynch

    R.Clarke

    J.Leon

    C.Lynch

    S.Reston

    V.Ware

    T.Donaldson

    L.Burten

    A.Gaiter

    R.Crowe

    C.Groves

    M.Sipple

    C.Littlewood

    D.Bailey

    M.Greenhalgh

    C.Dufficy

    S.Bornholt

    G.Hart

    P.Woods

    L.Preston

    R.Gaiter

    P.Morgan

    D.O'Brien

    E.Boston

    B.Horan

    J.Ryan

    B.Milner

    M.Lord

    G.Steel

    T.Trotter

    J.Beale

    T.Koellner

    A.Fisher

    T.Connor

    P.Clarke

    E.Johnston

    J.Piercy

    I.Lord

    G.McLean

    G.James

    P.Lynch

    T.Nicholls

    C.Duensing

    C.Long

    K.Scott

    D.Lickess

    M.Sly

    R.Bordin

    G.Doust

    J.Bolton

    P.Davies

    S.Watson

    G.Pearce

    G.StClair

    I.Froggatt

    C.Davy

    G.Reed

    M.Williams

    C.Giltrap

    C.Reynolds

    B.McLennan

    M.McGregor

    R.Lynch

    T.Trotter

    P.Clarke

    E.Johnston

    J.Piercy

    C.Duensing

    K.Scott

    R.Bordin

    G.Doust

    J.Bolton

    P.Davies

    S.Watson

    G.Pearce

    G.StClair

    I.Froggatt

    C.Davy

    K.Lupton

    C.Giltrap

    K.Lupton

    R.Bordin

    G.Doust

    M.Charter

    J.Bolton

    P.Davies

    G.Parry

    S.Watson

    C.Reynolds

    B.McLennan

    C.Giltrap

    G.Pearce

    M.Williams

    J.Piercy

    C.Long

    G.Reed

    G.StClair

    I.Froggatt

    C.Davy

    K.Lupton

    P.Davies

    C.Giltrap

    300 CLUB

    GAMES

    G.StClair

    I.Froggatt

    C.Davy

    G.Reed

  • CLUB GAMES - JUNIORS

    JUNIOR - CLUB GAMES HONOURS

    50 CLUB

    GAMES

    75 GRADE

    GAMES

    100 CLUB

    GAMES

    J.Anstiss

    Z.Bailey

    Z.Barrett

    M.Binge

    J.Brown

    T.Caruthers

    A.Chapman

    G.Falconer

    S.Frost

    A.Hart

    T.Hart

    A.Ingham

    K.Jannson

    S.Lloyd

    A.Lupton

    H.McClintock

    L.McClintock

    J.McIntyre

    J.Milner

    J.Noble

    R.Skaines

    J.Sly

    H.Small

    N.Watson

    T.Watson

    G.Wilson

    Z.Bailey

    A.Hart

    J.Noble

CLUB - SPONSORS

BALLINA RUGBY CLUB INC.

Quays Reserve - Kalinga Street,

Ballina NSW 2478, Australia

Phone: 02 6686 6380